Életvezetési alapkövek

A fontos dolgok szem előtt tartás, azok priorizálása az egyik legfontosabb dolog, amivel foglalkoznunk kell, ha nem akarunk eltévedni az élet ingoványában. Mindenki akkor nyugodt, akkor lehet nyugodt, ha úgy érzi, megtette, amit ő megtehetett az adott szituációban. Körbejárt egy kérdést, döntéseket hozott, meghallgatott másokat is, tudja, hogy vannak nála sokkal okosabbak és tapasztaltabbak. Tudja jól kezelni a vének tanácsát az indiánoknál, ha nincs is. Foglalkoznunk kell magunkkal – JÓL. 

Na ez nehéz. 

Mit gondolunk mi fontosnak?


1. EGÉSZSÉG

Fontos, hogy az ember foglalkozzon kellő mennyiséget a saját egészségével, mind sport-, mind orvosi vizsgálatok, mind természetgyógyászat tekintetében. 


2. HIVATÁS

Mindenkinek kell találni egy/valamilyen hivatást, ami kielégíti és megfelelő megélhetést biztosít. Nyilván vannak eltérések tehetségeseknél és kevésbé tehetségeseknél, nőknél, férfiaknál, főként a mai világban. Mindenképpen lényeges és fontos, hogy valamilyen mértékben a szükséges dolgok rendelkezésre álljanak, ez pedig a legegyszerűbben pénzben mérhető. Vagy csak abban.


3. ÉLETCIKLUSOK

Mindenkinek az életciklusának megfelelően kellene élnie, legalábbis a klasszikus értékek figyelembevételével. Ez nőknél és férfiaknál kicsit mást jelent. Ha egy férfi komolyan veszi magát és az életet, akkor egyrészt kell egy megfelelő egzisztenciát teremtenie. Másrészt ő a család fenntartó, tehát az ehhez tartozó dolgok mind az ő feladatai. Ezek mellett az, hogy még lovagiasan is  viselkedjen, az nehéz. A nőknél  talán még nehezebb, el kell dönteni azt, hogy mik a fontos dolgok, a prioritások. Eldönteni, hogy családcentrikusan akarja leélni az életét valaki vagy a hivatástudat a fontosabb. Nem fér meg egymás mellett sajnos több dolog. Ha a klasszikus családmodellt vesszük figyelembe, nem fér bele egy nő életébe az, hogy 8 órát dolgozzon, családja legyen, a férjére vigyázzon, főzzön néha és magával sokat törődjön. Talán általánosítható, sok baj forrása, hogy az emberek kicsit elhanyagolják magukat, amit a másik fél rossz néven vesz és kész a baj. Talán az sem véletlen, hogy nagyon sok kapcsolat felbomlik. Kevés kapcsolat jut el egyáltalán odáig, hogy házassággal vagy élettársi kapcsolattal végződjön. Nem csak az változott meg nagyon nagymértékben, hogy sok házasság - általában 10-ből 7 – felbomlik, a maradék 3-ból 2 nem jól alakul és talán 1 van, amelyik igazából szép. Az is egy furcsa különbség és változás, hogy az embernek sokkal több lehetősége van, sokkal többet él, többet tud próbálkozni. Nem úgy működik már, hogy az ember fia megismer valakit és házasság lesz belőle, hanem sokakat megismer, aztán kiderül néhány év után, hogy az mégsem működik. Aki okos, az látja ezt előre is, látja benne a lehetőséget, hogy ki tud-e abból a helyzetből alakulni valami tartós és maradandó. De a legtöbb esetben csak telik az idő és bármilyen stádiumban van az ember, végül elfárad és kiesik abból az életciklusból, ami neki jó lenne. Inkább a kényszer és az újtól való félelem tart össze kapcsolatokat, mint bármi más, ha egyáltalán van mit összetartani.